23 Şubat 2014 Pazar

Simay.. Eylül..

Balayı günleri bitti.

Yaklaşık 1.5 senedir evde keyif yapıyor yılların acısını çıkarıyordum.

Ancak önceki yazıda bahsettim, Şubat başından beri yeniden çalışan bir kadınım.

Artık keyif yapmaya vakit yok.

Evde olduğum dönem, eski yazılarda anlatmıştım, eskiden yapamadığım ve yapmak istediğim çok şeyi yaptım.

Bunlardan biri de yıllarca çalışmaktan, çocuktan dolayı TV seyretmekti.

Çalışırken başkalarından duyduğum popüler dizileri tekrarları oldukça ve yakaladıkça izlemeye çalıştım evde olduğum dönem.

Eylül ayında bir gün annemin evinde ütü yaparken TV yi açıp tesadüfen oynadığı dönemde rekorlar kıran Kuzey Güney dizisine denk geldim.

O günden itibaren hafta içi her gün 11 civarında ekrarın başındaydım, sonuna kadar da elden geldiğince izledim. Hatta öyle oldu ki annem ve teyzem de dizinin müptelası oldular. Hani maç akşamları bir araya gelip çerez yiyen erkek arkadaşlar gibi bir araya gelip Kuzey Güney izlemeye başlamıştık annemlerle.

Dizinin senaryosu uyarlama değildi, konu orjinaldi, oyuncular Kıvanç Tatlıtuğ, Öykü Karayel, Buğra Gülsoy, Mustafa Avkıran, Zerrin Tekindor,Semra Dinçer, Merve Beloğur, Bade İşçil, Hale Soygazi gibi kendini ispatlamış oyuncular vardı ve bu diziyi izlediğimden gerçekten hala çok memnunum ama bugün size anlatmak istediğim başka bir şey.

Kıvanç Tatlıtuğ'un hapisten çıkınca bir gece kulübünde tanıştığı, Kıvanç'ı zengin sandığı için ona yanaşan, kenar mahalle kızı, kötü niyetli, saf görünümlü, entrikacı ve çok güzel Hazar Ergüçlü'den yani Simay'dan bahsedeceğim bugün.
Dizinin başrollerinden birinde oynayan Hazar Ergüçlü yukarıda saydığım çok sağlam oyuncuların yanında hiç ezilmedi, hatta yanısıra bence en iyi oynayanlardan biri oldu.

Dizine başına gelmedik kalmadı, çok zor sahneleri vardı ama hepsinin üstesinden başarıyla geldi.

İlk defa görmüştüm kendisini. Zaten 1992 doğumluymuş. Kıbrıslıymış ve orada tiyatro okumuş. Ama kendisine bu genç yaşında bir Derviş Zaim (Gölgeler ve Suretler) ve Uğur Yücel ( Benim Dünyam ) filmi de kısmet olmuş.

Bugünlerde evde iki ergen olduğundan, mecburen "Med Cezir" ve "Güneşi Beklerken" gibi gençlik dizileri izleniyor.

İşte bunlardan Med Cezir'de Hazar Ergüçlü ile gözgöze geldik geçenlerde.

Burada zengin bir ailenin şımarık kızı rölünde. Barbie gibi giyiniyor, vur patlasın çal oynasın yaşıyor.

Eminim rating, kazandığı ün ve para açısından Kuzey Güney'den çok daha iyi yerlere geldi bu diziyle. Okuduğum kadarıyla Med Cezir ratinglerde açık ara önde. Hatta öyle ki geçenlerde Mardin'e gittiğimizde akşam uğradığımız künefecide çalışan çocuk, Med Cezir izlerken bize servis yapmayı unuttu, size o kadar diyeyim. O akşam dizinin ratinginden emin oldum.

Duydum ki, Elidor'un yeni yüzü olan Serenay Sarıkaya ile beraber Elidor reklamına çıkan Hazar Ergüçlü bu reklamdan 400 bin tl alacakmış, Allah kazancını bol etsin.

Ama ben olsam Kuzey Güney'deki Simay'dan sonra daha bir zirveye oynardım. Bence Med Cezir Eylül karakteri onun için fazla hafif, fazla kolay bir rol olmuş. Çok büyük bir hata ve yol kazası yapmazsa Hazar bence birkaç yıl içinde Türkiye'nin tartışmasız  başrol oyuncusu olacak.

Ne demek istediğimi daha iyi anlamak için mümkünse Simay'ın Barış'ın evinde elleri kolları bağlı ağzı bantlı beklerken ve altına yapmış kurtarılmayı beklerkenki sahnesini izleyin..

1 yorum:

 1. İyi günler,

  Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) olarak dijital ortamda kaliteli içerik üreten içerik yaratıcılarının sesini geniş kitlelere duyurmak amacıyla bir platform kuruyoruz. Sitenizde yer alan kaliteli içeriğiniz sebebiyle bu platformda sizinle de işbirliği yapmak istiyoruz. Konuya ilişkin bilgi paylaşımında bulunmak üzere size ulaşabileceğimiz elektronik posta adresiniz ve iletişim bilgilerinizi blog ismiyle birlikte bizimle paylaşırsanız memnun oluruz.


  Görüşmek üzere.

  T.C. Başbakanlık BYEGM

  www.facebook.com/BBYEGM
  twitter.com/byegm

  email:portal@byegm.gov.tr

  YanıtlaSil

İlginizi Çekebilir;

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...